11 pytań o tatuaż na przedramieniu – co trzeba wiedzieć decydując?

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na przedramieniu – w tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania. 

kwiaty pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na nadgarstku zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na przedramieniu w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na przedramieniu. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

Jakie znaczenie ma tatuaż na przedramieniu?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, również w przypadku tatuażu na przedramieniu znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki, bransoletka, miecz, zwierzę itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

znak zodiaku rak pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu – znak zodiaku rak

Ile kosztuje tatuaż na przedramieniu?

Koszt tatuażu na przedramieniu może być różny, dlatego na pytanie o cenę każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com . Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości, to zawsze ma znaczenie przy sprawdzaniu ceny tatuażu na nadgarstku. 

valkiria pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Tatuaż na przedramieniu a praca

Czasem przed tatuażem na przedtamieniu pada pytanie czy faktycznie ciężko znaleźć poważną pracę mając tatuaż? Odpowiadam, że dużo zależy od tego jak widoczny on będzie. 

Na rozmowę o pracę, kiedy mamy tatuaż na przedramieniu wystarczy ubrać się w koszulę z długim rękawem, elegancki żakiet czy cokolwiek innego „odpowiedniego”, nie eksponując tatuażu, a nie powinno być problemu. 

Warto jednak zastanowić się nad sensownością wykonywania tatuażu na przedramieniu jeśli wiesz że będzie z nim problem w pracy i będzie trzeba go ciągle zasłaniać. 

motyw kwiatowy tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Czy tatuaż na przedramieniu bardzo boli?

Często przed ostateczną decyzją pada pytanie o ból przy tatuażu na przedramieniu. Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na przedramieniu boli mniej niż na innych częściach ciała. 

Pamiętaj jednak że ból przy tatuażu to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać.

kwiaty piwonie pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Tatuaż na przedramieniu a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu przedramienia powinniśmy ograniczyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaż na przedramieniu nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do joggingu. 

motyw kwiatowy pytanie o tatuaż na przedramieniu, kwiaty
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Tatuaż na przedramieniu a praca w policji

Zgodnie z informacjami które idało mi się znaleźć o tatuażu na przedramieniu policjant posiadający tatuaż w miejscu widocznym może zostać niedopuszczony do służby lub odsunięty od jej pełnienia. Dlatego lepiej będzie dokładnie przemyśleć lokalizację i może wybrać tatuaż który uda się zawsze, nawet w lecie, zakryć mudurem. 

kwiatki pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Ile goi się tatuaż na przedramieniu? 

Przedramię to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże łydek goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. Jeśli planujesz wytatuować obie ręce, warto rozważyć wykonanie jednorazowo tylko jednego przedramienia.

róża na przedramieniu pytanie o tatuaż na przedramieniu, kwiat

Ile trwa tatuaż na przedramieniu? 

Czas potrzebny na wykonanie tatuażu na przedramieniu zależy od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru – niewielki można zrobić nawet w pół godziny, mały napis w godzinę, większy wzór w 2-3 godziny, a całe przedramię przy skomplikowanym wzorze może zająć jeszcze więcej czasu. 

jeleń pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Jak boli tatuaż na przedramieniu?

Cześć moich Klientów mówiła, że przez sporą część sesni tatuaż na ból przypominał im raczej mocne łaskotanie, trochę drażniące. Przedramię to, razem z łydką, część ciała gdzie tatuaż boli najmniej. 

głowa lwa pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Jak ukryć tatuaż na przedramieniu

Jeśli z jakiegoś powodu musisz zakrywać, na przykład w pracy, swój tatuaż na przedramieniu, wybierz wzór który Ci to umożliwi, na przykład będzie można zakryć go mankietem koszuli z długim rękawem. 

głowa kota pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

Jak dbać o tatuaż na przedramieniu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji tatuażu na przedramieniu otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na przedramieniu:

  1. Świeże tatuaże na przedramieniu przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 dni, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie. 
  2. Nowy tatuaż na przedramieniu należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na przedramieniu byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na przedramieniu, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu przedramienia często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na przedramieniu nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.
bransoletka kwiatowa pytanie o tatuaż na przedramieniu,
Wykonany przeze mnie tatuaż na przedramieniu

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach, kubkach, bluzach oraz wielu innych produktach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *