12 pytań o tatuaż na nadgarstku – co trzeba wiedzieć decydując?

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na nadgarstku – w tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania. 

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na nadgarstku zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na nadgarstku w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na nadgarstku. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

rak znak zodiaku tatuaż na nadgarstku
Wykonany przeze mnie wzór tatuażu na nadgarstku

Jakie znaczenie ma tatuaż na nadgarstku?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki, bransoletka itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Czy tatuaż na nadgarstku boli?

Często przed ostateczną decyzją pada pytanie “czy tatuaż na nadgarstku bardzo boli?“. Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na nadgarstku boli mniej niż na innych częściach ciała. 

Pamiętaj jednak że ból przy tatuażu to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać, są lokalizacje w których boli na pewno mniej, na przykład łydka. 

kwiatowa bransoletka tatuaż na nadgarstku
Wykonany przeze mnie wzór tatuażu na nadgarstku

Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku?

Cena tatuażu na nadgarstku może być różna, dlatego na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com . Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości, to zawsze ma znaczenie przy sprawdzaniu ceny tatuażu na nadgarstku. 

Tatuaż na nadgarstku a żyły

Zdecydowanie przy pracy z tatuażem na nadgarstku trzeba uważać na żyły, czasem przy dużych wypukłościach tatuator może zdecydować się odmówić przyjęcia zlecenia, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia żył na nadgarstku. 

W przypadku większości Klientów nie jest to jednak duży problem, wymaga po prostu więcej uwagi i delikatności ze strony tatuatora. 

wzory inspiracje rower tatuaż na nadgarstku
Wykonany przeze mnie wzór tatuażu na nadgarstku

Tatuaż na nadgarstku a praca

Czasem przed tatuażem pada pytanie czy faktycznie ciężko znaleźć poważną pracę mając tatuaż na nadgarstku? Odpowiadam, że dużo zależy od tego jak widoczny on będzie, przy małym wzorze można zakryć go zegarkiem lub u Pań np. bransoletką. 

Na rozmowę o pracę, kiedy mamy tatuaż na nadgarstku wystarczy ubrać się w koszulę z długim rękawem, elegancki żakiet czy cokolwiek innego „odpowiedniego”, nie eksponując tatuażu, a nie powinno być problemu. 

Warto jednak zastanowić się nad sensownością wykonywania tatuażu na nadgarstku jeśli wiesz że będzie z nim problem w pracy i będzie trzeba go ciągle zasłaniać. 

Tatuaż na nadgarstku a zegarek

Kolejne częste pytanie przed tatuażem na nadgarstku to “kiedy można zacząć nosić bransoletki czy zegarek po zrobieniu tatuażu na nadgarstku?”. Sugerowałabym poczekać na pełne wygojenie się tatuażu, przynajmniej 4 tygodnie zanim zaczniemy nosić coś na nadgarstku. 

Warto również wziąć pod uwagę że jakiś czas temu pojawiły się informacje, że tatuaż na nadgarstku zakłóca pracę czujników Apple Watcha. Znalazłam artykuł w którym jest jasna informacja że “Użytkownicy zegarków Apple Watch z tatuażami pokrywającymi nadgarstek narzekają, że Apple Watch nie tylko nie mierzy ich tętna, ale i ma problemy z rozpoznaniem, że urządzenie faktycznie zostało założone”. Całość możecie znaleźć tutaj w artykule na stronie myapple.pl 

bransoletka czy boli tatuaż na nadgarstku
Wykonany przeze mnie wzór tatuażu na nadgarstku

Tatuaż na nadgarstku a chudnięcie / przybieranie na masie? 

Wiele osób zastanawia się co dzieje się z tatuażem na nadgarstku, kiedy tyjemy lub chudniemy? W tym miejscu na szczęście zmiany w kształcie skóry są niewielkie przy zmianach masy ciała, chyba że jest to bardzo drastyczna zmiana – w innym przypadku jest to jedna z lepszych lokalizacji pod względem chudnięcia / tycia. 

Tatuaż na nadgarstku – czy to bezpieczne? 

Każdy tatuaż, w tym tatuaż na nadgarstku jest bezpieczny przede wszystkim kiedy wykonuje się go w profesjonalnym studiu, na sterylnym i wysokiej jakości sprzęcie, przy wykorzystaniu certyfikowanych tuszy i przez doświadczonego tatuatora. 

Jak długo goi się tatuaż na nadgarstku?

Nadgarstek to część ciała, która ma duży kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże łydek goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. Jeśli planujesz wytatuować obie ręce, warto rozważyć wykonanie jednorazowo tylko jednego nadgarstka.

Jak dbać o tatuaż na nadgarstku? 

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji tatuażu na nadgarstku otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Jak pielęgnować tatuaż na nadgarstku?

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na łydce:

  1. Świeże tatuaże na nadgarstku przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 dni, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie. 
  2. Nowy tatuaż na nadgarstku należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na nadgarstku byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na nadgarstku, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu łydki często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na nadgarstku nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

Jak zakryć tatuaż na nadgarstku? 

Jeśli z jakiegoś powodu musisz zakrywać na przykład w pracy swój tatuaż na nadgarstku, wybierz wzór który Ci to umożliwi, na przykład schowa się pod zegarkiem lub bransoletką, albo będzie można zakryć go mankietem koszuli z długim rękawem. 

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach, kubkach, bluzach oraz wielu innych produktach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *