15 pytań na temat tatuażu łydki – co musisz wiedzieć decydując?

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na łydce – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na łydce w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na łydce. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

tatuaż na łydce w co się ubrać

Jakie znaczenie ma tatuaż na łydce?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

tatuaż na łydce czy boli

Ile kosztuje tatuaż na łydce?

Na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Tatuaż na łydce – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na łydce w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć, aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego niż obcisłe dżinsy, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na łydce będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie dotyka bezpośrednio miejsca, w którym masz wytatuowany wzór.

tatuaż na łydce wzór

Ból podczas tatuażu łydki – czy tatuaż na łydce bardzo boli?

Wcale nie, tatuaż na łydce nie boli zbyt mocno. Na łydkach znajduje się duża ilość tłuszczu i mięśni oraz niewiele zakończeń nerwowych, więc tatuaże łydek zwykle nie są zbyt bolesne. Podczas wykonywania tatuażu na łydce możesz spodziewać się niskiego lub umiarkowanego poziomu bólu. Bardziej bolesne obszary do tatuażu to kolana, kostki i stopy.

tatuaż na łydce jak bardzo boli

Jak zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu łydki? 17 rzeczy, które możesz zrobić.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu łydki, zarówno przed jak i w trakcie sesji, poniżej krótka lista którą dla Was przygotowałam:

 1. Upewnij się, że dzień przed tatuażem będziesz móc dobrze się wyspać. 
 2. Znajdź doświadczonego tatuatora. Artyści z większym doświadczeniem zwykle kończą tatuaż łydki szybciej, co oznacza, że ​​będziesz znosić ból przez krótszy czas.
 3. Unikaj środków przeciwbólowych, zwłaszcza aspiryny lub ibuprofenu. Nie należy ich brać na 24 godziny przed tatuażem, rozrzedzają krew, a tatuaż może potrwać dłużej niż normalnie.
 4. Upewnij się, że Twój organizm jest dobrze nawodniony. Kiedy Twoja skóra jest sucha, tatuaż boli bardziej, zarówno podczas tatuowania, jak i później, kiedy się goi.
 5. Upewnij się, że na sesję tatuażu przyjdziesz po posiłku. Niski poziom cukru we krwi sprawia, że bardziej odczuwa się ból, dlatego ważne jest jedzenie przed tatuażem. Pomoże Ci to również uniknąć zawrotów głowy spowodowanych nerwami lub z głodu.
 6. Unikaj picia alkoholu. Upewnij się, że nie będziesz pił przez co najmniej 24 godziny przed tatuażem, ponieważ alkohol zwiększa wrażliwość na ból i rozrzedza krew.
 7. Noś odpowiednią odzież. Jest to ważne, ponieważ ciasne i obcierające skórę ubrania podrażniają obszar tatuażu i sprawią, że po skończeniu będzie bardziej bolesny. Jest to ważne również dlatego, że ubranie powinno dawać się łatwo zdjąć lub przesunąć, aby uniknąć plam z tuszu.
 8. Postaraj się zrelaksować podczas tatuażu. Bolało będzie tylko przez chwilę, spróbuj oddychać głęboko i zrelaksować się, jeśli jesteś pewien, że chcesz mieć tatuaż i ufasz swojemu tatuatorowi, wszystko powinno być w porządku.
 9. Postaraj się jakoś rozproszyć, aby nie skupiać się tylko na bólu. Przed sesją możesz zapytać, czy jest możliwość przyjścia z kimś znajomym, możesz rozmawiać z tatuatorem, możesz posłuchać muzyki na telefonie przez słuchawki – znajdź coś, co odwróci uwagę.
 10. Nie bój się poprosić o krem znieczulający skórę. Twój tatuator powinien mieć różne rodzaje kremów i możesz o to poprosić.
 11. Nie rób sobie tatuażu, jeśli chorujesz, wtedy Twoja wrażliwość na ból będzie większa, a tatuaż będzie goił się dłużej, gdyż twój układ odpornościowy będzie próbował jednocześnie powstrzymać infekcję.
 12. Nie pij kawy ani napojów energetycznych przed lub w trakcie sesji tatuażu. Podobnie jak alkohol, kofeina i napoje energetyczne rozrzedzają twoją krew. Więc pomiń poranną filiżankę kawy w dniu, w którym masz tatuaż.
 13. Spróbuj zaplanować poranną sesję, jeśli to możliwe. Rano poziom adrenaliny jest najwyższy. Adrenalina to hormon maskujący ból, który może pomóc zwiększyć poziom tolerancji bólu.
 14. Możesz spróbować wziąć lek przeciwbólowy inny niż aspiryna. Pół godziny przed wykonaniem tatuażu powinno wystarczyć, możesz wziąć środki przeciwbólowe, które nie zawierają rozcieńczalników krwi, takich jak paracetamol (zwany także tylenolem lub paracetamolem).
 15. Staraj się nie ruszać zbytnio, gdy tatuator pracuje. Zbyt duży ruch odwróci uwagę tatuatorów od pracy, wydłużając w ten sposób sesję i zwiększając ból.
 16. Nie bój się prosić o przerwy. Jeśli ból stanie się zbyt nie do zniesienia, nie wahaj się poprosić o wytchnienie. Każdy profesjonalny tatuator zrozumie i da Ci kilka minut przerwy.
 17. Możesz także spróbować ścisnąć lub żuć coś, aby złagodzić ból. Ściskanie czegoś w dłoni lub gryzienie może w rzeczywistości znacznie zmniejszyć ból. Możesz przywieźć na przykład piłkę antystresową, urządzenie do ćwiczeń nadgarstków lub gumę do żucia.

Czy tatuaż na łydce boli podczas chodzenia? Dlaczego noga po tatuażu łydki może być opuchnięta?

Nie ma na to reguły, tatuaż łydki nie zawsze sprawia ból podczas chodzenia, ale wiele zależy od indywidualnych reakcji organizmu w czasie gojenia. 

Co możesz zrobić, gdy tatuaż na łydce będzie bolał podczas chodzenia? 

Zawsze możesz rozgrzać nogi przed chodzeniem lub staniem przez dłuższy czas. Twoje nogi po tatuażu łydki mogą być ociężałe z powodu dodatkowego przepływu krwi i obrzęku. Nie musi to być jakieś długotrwałe lub ciężkie ćwiczenie, zwykle wystarczy nawet stukanie stopą o ziemię przez chwilę.

Jeśli to możliwe, noś luźne spodnie, a nawet szorty. Każdego dnia uważnie sprawdzaj wytatuowany obszar, aby upewnić się, że nie wdało się zakażenie. 

Jeśli tatuaż na łydce sprawia ból podczas chodzenia, możesz zastosować środek przeciwzapalny. Coś w rodzaju ibuprofenu powinno pomóc, a ból podczas chodzenia również zostanie zwalczony. Należy również pić dużo wody, aby wspomóc krążenie.

tatuaż na łydce znaczenie

Jak długo trwa gojenie się tatuaż łydki?

Łydka to część ciała, która ma duży kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże łydek goją przez około 2-3 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. Jeśli planujesz wytatuować obie nogi, warto rozważyć wykonanie jednorazowo tylko jednej łydki.

Pielęgnacja tatuażu na łydce – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Jak z wiekiem zmienia się tatuaż na łydce? 

Ponieważ skóra na łydkach nie jest tak silnie dotknięta starzeniem, tatuaże w tym obszarze zwykle pozostają niezmienione. Dobrze się starzejące tatuaże znajdują się głównie w miejscach ciała, które nie ocierają się o ubrania i inne części ciała.

Dlaczego po tatuażu łydki pojawia się obrzęk kostki?

Obrzęk po tatuażu łydki jest całkowicie normalnym zjawiskiem, jest to naturalna reakcja organizmu na uraz, który właśnie przeszedł. Jeśli to możliwe staraj się aby jak najczęściej noga, na której był wykonany tatuaż była uniesiona w górę, na przykład leżała na poduszce. 

Tatuaż a spodnie na łydce

Czasami po wytatuowaniu łydki nie możesz nosić szortów i musisz nosić  spodnie w pracy. Jeśli twoje spodnie są tam luźne, nie powinno to stanowić problemu. Istnieje szansa, że ​​spodnie przykleją się do tatuażu na łydce, zwłaszcza jeśli będziesz go kremować, ale zlepianie nie stanowi problemu, jeśli będziesz ostrożnie postępować podczas ich odklejania, unikaj ostrych ruchów i gwałtownego odrywania. 

Tatuaż łydki po odchudzaniu – jak będzie się zachowywał?

Tylko w przypadku skrajnej utraty lub przyrostu masy ciała zauważysz zauważalną różnicę w projekcie tatuażu łydki. Podobnie jak w przypadku utraty wagi, również przyrost masy ciała może wpłynąć na rozmiar projektu tatuażu. 

Łydka jest jednym z najlepszych miejsc na tatuaż, ponieważ nie zmienia kształtu zbytnio po utracie wagi lub przybieraniu na wadze, które nie jest drastyczne.

Siniaki po tatuażu na łydce

Siniaki po tatuażach na łydkach nie są czymś, czego zawsze należy się spodziewać, ale nie są one takie rzadkie. W większości przypadków jest to też coś, czym nie trzeba się martwić.

Po wykonaniu tatuażu na łydce, obszar wokół nowego wzoru przechodzi wiele zmian i procesów, ponieważ zaczyna się goić po urazie spowodowanym przez igły do ​​tatuażu. Siniaki na tatuażu łydki to jeden z wielu procesów, które mogą wystąpić podczas tych zmian.

Krwawienie z tatuażu na łydce

Czasami nie możesz uniknąć widoku własnej krwi, nawet jeśli tego nie lubisz, a na pewno proces tatuowania należy do takich momentów. Prawdą jest również, że niektóre tatuaże mogą krwawić znacznie bardziej niż inne. 

To normalne, że z tatuażu na łydce może nadal wyciekać mieszanina krwi, tuszu i osocza przez 12-36 godzin po wykonaniu tatuażu na łydce. Później Twoja skóra zacznie goić się wystarczająco, aby ustało krwawienie.

Twój tatuaż na łydce może krwawić bardziej, jeśli spożywasz alkohol lub przyjmujesz leki przeciwbólowe / ibuprofen na krótko przed sesją tatuażu, ponieważ wszystkie te produkty powodują efekty rozrzedzające krew. To samo dotyczy przypadków przyjmowania leków rozrzedzających krew na receptę.

Pielęgnacja tatuażu na łydce

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na łydce:

 1. Świeże tatuaże łydki przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
 2. Nowy tatuaż na łydce należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
 3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 2 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż łydki byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
 4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na łydce, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
 5. Skóra w miejscu tatuażu łydki często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
 6. Nowy tatuaż łydki nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach, kubkach, bluzach oraz wielu innych produktach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *