7 pytań o tatuaż na bicepsie – co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz?

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na bicepsie – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na bicepsie zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na bicepsie w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na bicepsie. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

ptak na gałęzi damski tatuaż na bicepsie
Wykonany przeze mnie tatuaż na bicepsie

Jakie znaczenie ma tatuaż na bicepsie?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak samo przy tatuażu na bicepsie znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór tatuażu na bicepsie dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, zwierzęta itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

wzór serotoniny damski tatuaż na bicepsie
Wykonany przeze mnie tatuaż na bicepsie

Ile kosztuje tatuaż na bicepsie?

Na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie od czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na bicepsie muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

ważka damski tatuaż na bicepsie
Wykonany przeze mnie tatuaż na bicepsie

Tatuaż na bicepsie – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na bicepsie w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć, aby tusz nie poplamił ubrania. Najlepsza będzie jakaś koszulka lub bluzka którą można całkiem zdjąć żeby odsłonić biceps. 

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego niż obcisłe ciuchy, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na bicepsie będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie dotyka mocno  bezpośrednio miejsca, w którym masz wytatuowany wzór.

ptak damski tatuaż na bicepsie

Ból podczas tatuażu na bicepsie – czy tatuaż na bicepsie bardzo boli?

Wcale nie, tatuaż na bicepsie nie boli zbyt mocno. Znajduje się tu wystarczająca ilość tłuszczu i mięśni więc tatuaże na bicepsie zwykle nie są zbyt bolesne. Podczas wykonywania tatuażu na bicepsie możesz spodziewać umiarkowanego poziomu bólu. Bardziej bolesne obszary do tatuażu to szyja, kostki i stopy.

ból przy tatuażu na bicepsie skala
Skala bólu przy tatuażu na różnych częściach ciała

Tatuaż na bicepsie a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu na bicepsie powinniśmy ogranicznyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaż na bicepsie nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do ćwiczeń dolnej połowy ciała, takich jak bieganie, przysiady i podobne ćwiczenia. 

kwiaty damski tatuaż na bicepsie
Wykonany przeze mnie tatuaż na bicepsie

Ile goi się tatuaż na bicepsie

Biceps to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na bicepsie goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy.  

Pielęgnacja tatuażu na bicepsie – co dbać o tatuaż na bicepsie?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji tatuażu na bicepsie, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na bicepsie:

  1. Świeże tatuaże na bicepsie przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
  2. Nowy tatuaż na bicepsie należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na bicepsie byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na bicepsie, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu na bicepsie często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na bicepsie nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.