7 pytań o tatuaż na kostce – co trzeba wiedzieć decydując?

Często zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na kostce. To dość bezpieczne miejsce jako wybór na pierwszy tatuaż, w tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące tatuażu na kostce. 

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na kostce w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na kostce. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

wzory tatuaż na kostce

Jakie znaczenie ma tatuaż na kostce?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, również w przypadku tatuażu na kostce znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie.

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe,  zwierzęta itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

biegi a tatuaż na kostce

Ile kosztuje tatuaż na kostce?

Cena tatuażu na kostce może być różna, dlatego na pytanie o cenę każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Przede wszystkim od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com . Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na szyi muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości, to zawsze ma znaczenie przy sprawdzaniu ceny tatuażu na kostce. 

Tatuaż na kostce a biegi

Przy świeżo wykonanym tatuażu na kostce powinniśmy ogranicznyć intensywność treningów. Tatuaż kostki nie powinien być narażony na podrażnienia, dlatego powinniśmy unikać biegania przynajmniej przez pierwsze 3 tygodnie.  

ból a tatuaż na kostce

Ile goi się tatuaż na kostce? 

Kostki to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na kostce goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. Jeśli planujesz wytatuować obie kostki, warto rozważyć wykonanie jednorazowo tylko jednej nogi.

Ile trwa tatuaż na kostce? 

Czas potrzebny na wykonanie tatuażu na kostce zależy od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru – niewielki można zrobić nawet w pół godziny, mały napis w godzinę, większy wzór w 2-3 godziny.

Jak dbać o tatuaż na kostce?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji tatuażu na kostce otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na kostce:

  1. Świeże tatuaże na kostce przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 dni, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie. 
  2. Nowy tatuaż na kostce należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na kostce byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na kostce, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu na kostce często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na kostce nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.