7 pytań o tatuaż na szyi – co trzeba wiedzieć decydując?

Często zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na szyi. Odradzam to miejsce jako wybór na pierwszy tatuaż, w tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące tatuażu na szyi. 

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na szyi w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na szyi. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

inspiracja kwiat tatuaż na szyi

Jakie znaczenie ma tatuaż na szyi?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, również w przypadku tatuażu na szyi znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie, a tatuaże na szyi są często widoczne i trudne do ukrycia.

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe,  zwierzęta itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na szyi?

Cena tatuażu na szyi może być różna, dlatego na pytanie o cenę każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com . Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na szyi muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości, to zawsze ma znaczenie przy sprawdzaniu ceny tatuażu na szyi. 

Tatuaż na szyi a praca

Czasem przed tatuażem na szyi pada pytanie czy faktycznie ciężko znaleźć poważną pracę mając tatuaż? W przypadku szyi, szczególnie jeśli będzie w jej górnej części i nie uda się zakryć go włosami będą zawody, w których znalezienie pracy może być utrudnione lub niemożliwe ze względu na widoczny tatuaż.  

Warto zastanowić się nad sensownością wykonywania tatuażu na szyi jeśli wiesz że będzie z nim problem w pracy, a praktycznie nie będzie go jak ukryć. 

Czy tatuaż na szyi bardzo boli?

Często przed ostateczną decyzją pada pytanie o ból przy tatuażu na szyi. Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na szyi boli mocniej niż na innych częściach ciała. 

Pamiętaj jednak że ból przy tatuażu to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać. Na szyi jest na ogół mniej tkanki tłuszczowej i skóra jest blisko kości, dlatego ból będzie większy niż na przykład na przedramieniu. 

Tatuaż na szyi a praca w Policji lub służba w wojsku

Zgodnie z informacjami które udało mi się znaleźć o tatuażu na szyi policjant posiadający tatuaż w miejscu widocznym może zostać niedopuszczony do służby lub odsunięty od jej pełnienia. Podobnie sytuacja może wyglądać w wojsku, dlatego lepiej będzie dokładnie przemyśleć lokalizację i może wybrać tatuaż który uda się zawsze, nawet w lecie, zakryć mundurem, może na bicepsie lub przynajmniej przedramieniu. 

Ile goi się tatuaż na szyi? 

Zwykle tatuaże szyi goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. W zależności od miejsca w którym jest tatuaż czas gojenia może się trochę wydłużyć jeśli będzie miał on bezpośredni kontakt z ubraniem.

Jak dbać o tatuaż na szyi?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji tatuażu na szyi otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na szyi:

  1. Świeże tatuaże na szyi przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 dni, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie. 
  2. Nowy tatuaż na szyi należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na szyi byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu szyi często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na szyi nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach, kubkach, bluzach oraz wielu innych produktach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.