8 pytań o tatuaż na dłoni – co trzeba wiedzieć decydując?

Często zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na dłoni. Odradzam to miejsce jako wybór na pierwszy tatuaż, w tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące tatuażu na dłoni. 

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na dłoni w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na dłoni. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

Jakie znaczenie ma tatuaż na dłoni?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, również w przypadku tatuażu na dłoni znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie, a tatuaże na dłoni są bardzo widoczne i praktycznie niemożliwe do zakrycia (poza założeniem rękawiczek). 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe,  zwierzęce itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na dłoni?

Cena tatuażu na dłoni może być różna, dlatego na pytanie o cenę każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com . Obliczając cenę wykonaniu tatuażu dłoni muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości, to zawsze ma znaczenie przy sprawdzaniu ceny tatuażu na dłoni. 

Tatuaż na dłoni a praca

Czasem przed tatuażem na dłoni pada pytanie czy faktycznie ciężko znaleźć poważną pracę mając tatuaż? W przypadku dłoni są zawody w których znalezienie pracy może być utrudnione lub niemożliwe ze względu na widoczny tatuaż.  

Warto jednak zastanowić się nad sensownością wykonywania tatuażu na dłoni jeśli wiesz że będzie z nim problem w pracy, a praktycznie nie będzie go jak zasłonić. 

Czy tatuaż na dłoni bardzo boli?

Często przed ostateczną decyzją pada pytanie o ból przy tatuażu na dłoni. Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na dłoni boli dużo mocniej niż na innych częściach ciała. 

Pamiętaj jednak, że ból przy tatuażu to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać. Na dłoni jest bardzo mało mięśni i tkanki tłuszczowej, skóra jest blisko kości i ból będzie zawsze większy niż na przykład na przedramieniu. 

Tatuaż na dłoni a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu dłoni powinniśmy ogranicznyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaz na dłoni nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do joggingu. 

Tatuaż na dłoni a praca w Policji

Zgodnie z informacjami które udało mi się znaleźć o tatuażu na dłoni policjant posiadający tatuaż w miejscu widocznym może zostać niedopuszczony do służby lub odsunięty od jej pełnienia. Dlatego lepiej będzie dokładnie przemyśleć lokalizację i może wybrać tatuaż który uda się zawsze, nawet w lecie, zakryć mundurem, może na bicepsie lub przynajmniej przedramieniu. 

Ile goi się tatuaż na dłoni? 

Zwykle tatuaże dłoni goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. Jeśli planujesz wytatuować obie ręce, warto rozważyć wykonanie jednorazowo tylko jednej dłoni.

Jak dbać o tatuaż na dłoni?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji tatuażu na dłoni otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na dłoni:

  1. Świeże tatuaże na dłoni przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 dni, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie. 
  2. Nowy tatuaż na dłoni należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na dłoni byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu dłoni często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na dłoni nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *