8 pytań o tatuaże na bliźnie – co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz

Tatuaże na bliznach to coraz częściej spotykany sposób na zakrycie śladów po operacjach lub oparzeniach. Kiedy blizna nie jest już świeża, czyli przynajmniej po 6 miesiącach, nie powinno być żadnych przeciwwskazań, aby przykryć ją wybranym wzorem. 

Co powinniśmy wiedzieć przed podjęciem decyzji? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania zwiazane z tatuażem na bliznach. 

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na barku zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na bliznach w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na bliźnie. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

ważka inspiracje tatuaż na bliźnie
Wykonany przeze mnie tatuaż na bliźnie

Ból podczas tatuażu na bliźnie – czy tatuaż na bliźnie bardzo boli?

Niektórzy z Klientów podczas wykonywania tatuażu na bliźnie nie skarżyli się wcale na ból, lub odczuwali mniejszy ból w czasie tatuowania. Dużo będzie jednak zależało od lokalizacji blizny na której wykonujemy tatuaż. To kwestia indywidualna, w niektórych przypadkach ból na tatuowanej bliźnie może być większy. Poniżej znajdziecie mapę części ciała na których tatuaż boli mniej lub bardziej, blizna może go lekko zmniejszyć w części przypadków, ale nie ma gwarancji na to.

czy tatuaż na bliźnie bardzo boli jak ból
Różna skala bólu przy miejscu wykonania tatuażu

Ile kosztuje tatuaż na bliźnie?

Cena w przypadku moich prac nie będzie się zmieniała kiedy tatułaż będzie na bliźnie. Na pytanie o cenę tatuażu każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na bliźnie muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Po jakim czasie można zrobić tatuaż na bliźnie 

Większość blizn goi się już po 6-9 miesiącach, ale nie wszystkie. Dlatego zastanawiają się kiedy można zrobić tatuaż na bliźnie lepiej aby mieć pewność odczekać czasem trochę dłużej, dzięki temu nie będzie ryzyka że blizna jeszcze się zmieni, co mogłoby wpłynąć na kształt lub kolor tatuażu na niej. 

Niektórzy dermatolodzy zalecają aby odczekać nawet do dwóch lat przed wykonaniem tatuażu na bliźnie. 

Tatuaż na świeżej bliźnie

Nie powinno się wykonywać tatuażu na świeżej bliźnie, należy odczekać przynajmniej 6-9 miesięcy aby blizna się wygoiła. W innym przypadku ryzykujemy, że tatuaż zmieni się po czasie, po wygojeniu się blizny jest duża szansa że zmianie ulegnie kolor tatuażu na bliźnie. 

Jak zrobić tatuaż na bliźnie? 

Tatuaż na bliźnie robimy tak samo jak każdy inny, ale trzeba uważać na to jaki wzór i kolory dobieramy – na ogół na samej bliźnie czerń oraz kolory mogą być bardziej nasycone niż na skórze dookoła, dlatego trzeba na to uważać i ew. odpowiednio rozcieńczyć tusz jeśli wzór tego wymaga. 

Tatuaż blizny w Krakowie

Mam doświadczenie w wykonywaniu tatuaży na bliznach, dlatego mogę z czystym sumieniem polecić swoje usługi w Krakowie, w profesjonalnym studiu niedaleko Rynku. Jeśli szukasz tatuatora który może dla Ciebie wykonać tatuaż na bliźnie w Krakowie zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie

Na jakich bliznach można wykonać tatuaż? 

Najczęściej tatuaże na bliznach wykonuje się po różnych uszkodzeniach takich jak rany cięte, oparzenia lub w konkretnych miejscach, takich jak brzuch w przypadku cesarskiego cięcia lub usunięcie wyrostka robaczkowego. 

Gdzie i na jakich bliznach wykonuje się tatuaże? Możliwy jest między innymi: 

  • tatuaż na bliźnie po wyrostku,
  • tatuaż uaż na bliźnie po oparzeniu,
  • tatuaż na bliźnie po szczepieniu,
  • tatuaż na bliznie po cesarskim cieciu,
  • tatuaż na bliźnie po operacji.

Tatuaż na bliznach za darmo

Warto czasem skontaktować się z tatuatorem, którego prace nam się podobają, czasami w ramach promocji lub działalności pro-bono możliwe jest wykonanie tatuażu za darmo lub w zamian za pokrycie kosztów igieł i tuszu. 

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.