Najważniejsze 14 pytań o tatuaż na stopie – co musisz wiedzieć?

Czasem, a ostatnio coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na stopie – na codzień jest niewidoczny, a w lecie można go łatwo wyeksponować na plaży. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na stopie zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na stopie w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na stopie. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

Jakie znaczenie ma tatuaż na stopie?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak samo z tatuażem na stopie – znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na stopie?

Na pytanie o cenę tatuażu na stopie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór na stopie, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Tatuaż na stopie – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na stopie w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć luźnych spodniach, które łatwo będzie można podwinąć, aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić buty które nie będą obcierały miejsca w którym na stopie będzie tatuaż, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na stopie będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie uciska go mocno. 

Ból podczas tatuażu na stopie – czy tatuaż na stopie bardzo boli?

Tatuaż na stopie boli dość mocno, często stopa opisywana jest jako jedno z najbardziej bolesnych miejsc na ciele. Co prawda u każdego z nas próg odczuwania bólu może wyglądać inaczej, ale jeśli wiesz że masz niski próg tolerancji na ból rozważ tatuaż na stopie, są miejsca które bolą zdedydowanie mniej, jak na przykład łydka lub udo. 

Pamiętaj również, że na odczuwanie bólu podczas wykonywania tatuażu na stopie wpływ może mieć wiele różnych czynników – choroby, zażywane leki, zmęczenie czy stres. 

jak boli tatuaż na stopie
Stopy to jedno z bardziej bolesnych miejsc na tatuaż

Jak zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu na stopie ? 15 rzeczy, które możesz zrobić.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu na stopie, zarówno przed jak i w trakcie sesji, poniżej krótka lista którą dla Was przygotowałam:

 1. Upewnij się, że dzień przed tatuażem na stopie będziesz móc dobrze się wyspać. 
 2. Znajdź doświadczonego tatuatora. Artyści z większym doświadczeniem zwykle kończą tatuaż stopy szybciej, co oznacza, że ​​będziesz znosić ból przez krótszy czas.
 3. Unikaj środków przeciwbólowych, zwłaszcza aspiryny lub ibuprofenu. Nie należy ich brać na 24 godziny przed tatuażem, rozrzedzają krew, a tatuaż może potrwać dłużej niż normalnie.
 4. Upewnij się, że Twój organizm jest dobrze nawodniony. Kiedy Twoja skóra jest sucha, tatuaż boli bardziej, zarówno podczas tatuowania, jak i później, kiedy się goi.
 5. Upewnij się, że na sesję tatuażu przyjdziesz po posiłku. Niski poziom cukru we krwi sprawia, że bardziej odczuwa się ból, dlatego ważne jest jedzenie przed tatuażem. Pomoże Ci to również uniknąć zawrotów głowy spowodowanych nerwami lub z głodu.
 6. Unikaj picia alkoholu. Upewnij się, że nie będziesz pił przez co najmniej 24 godziny przed tatuażem, ponieważ alkohol zwiększa wrażliwość na ból i rozrzedza krew.
 7. Postaraj się zrelaksować podczas tatuażu. Bolało będzie tylko przez chwilę, spróbuj oddychać głęboko i zrelaksować się, jeśli jesteś pewien, że chcesz mieć tatuaż i ufasz swojemu tatuatorowi, wszystko powinno być w porządku.
 8. Postaraj się jakoś rozproszyć, aby nie skupiać się tylko na bólu. Przed sesją możesz zapytać, czy jest możliwość przyjścia z kimś znajomym, możesz rozmawiać z tatuatorem, możesz posłuchać muzyki na telefonie przez słuchawki – znajdź coś, co odwróci uwagę.
 9. Nie bój się poprosić o krem znieczulający skórę. Twój tatuator powinien mieć różne rodzaje kremów i możesz o to poprosić.
 10. Nie rób sobie tatuażu, jeśli chorujesz, wtedy Twoja wrażliwość na ból będzie większa, a tatuaż będzie goił się dłużej, gdyż twój układ odpornościowy będzie próbował jednocześnie powstrzymać infekcję.
 11. Nie pij kawy ani napojów energetycznych przed lub w trakcie sesji tatuażu. Podobnie jak alkohol, kofeina i napoje energetyczne rozrzedzają twoją krew. Więc pomiń poranną filiżankę kawy w dniu, w którym masz tatuaż.
 12. Spróbuj zaplanować poranną sesję, jeśli to możliwe. Rano poziom adrenaliny jest najwyższy. Adrenalina to hormon maskujący ból, który może pomóc zwiększyć poziom tolerancji bólu.
 13. Staraj się nie ruszać zbytnio, gdy tatuator pracuje. Zbyt duży ruch odwróci uwagę tatuatorów od pracy, wydłużając w ten sposób sesję i zwiększając ból.
 14. Nie bój się prosić o przerwy. Jeśli ból stanie się zbyt nie do zniesienia, nie wahaj się poprosić o wytchnienie. Każdy profesjonalny tatuator zrozumie i da Ci kilka minut przerwy.
 15. Możesz także spróbować ścisnąć lub żuć coś, aby złagodzić ból. Ściskanie czegoś w dłoni lub gryzienie może w rzeczywistości znacznie zmniejszyć ból. Możesz przywieźć na przykład piłkę antystresową, urządzenie do ćwiczeń nadgarstków lub gumę do żucia.

Tatuaż na stopie a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu na stopie powinniśmy ogranicznyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaż na stopie nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do ćwiczeń górnej połowy ciała, ale unikać biegania, przysiadów i podobnych ćwiczeń. 

Tatuaż na stopie a buty

Planując wykonanie tatuażu na stopie warto wziąć pod uwagę rodzaj obuwia jaki nosimy na codzień, zarówno w okresie gojenia, jak również później. Świeży tatuaż nie powinien być podrażniany przez buty, dlatego sporo osób decyduje się na tatuaż na stopie latem, kiedy można nosić lżejsze buty, a nie na przykład zimą. 

Warto również zastanowić się nad częścią stopy na której planujemy tatuaż, czy ma być on widoczny na przykład przy założonych butach na obcasie, czy schowany np. na boku stopy. 

Czy tatuaż na stopie boli podczas chodzenia? Dlaczego noga po tatuażu na stopie może być opuchnięta?

Nie ma na to reguły, tatuaż stopy nie zawsze sprawia ból podczas chodzenia, ale wiele zależy od indywidualnych reakcji organizmu w czasie gojenia. 

Co możesz zrobić, gdy tatuaż na stopie będzie bolał podczas chodzenia? 

Zawsze możesz rozgrzać nogi przed chodzeniem lub staniem przez dłuższy czas. Twoje nogi po tatuażu stopy mogą być ociężałe z powodu dodatkowego przepływu krwi i obrzęku. Nie musi to być jakieś długotrwałe lub ciężkie ćwiczenie, zwykle wystarczy nawet stukanie stopą o ziemię przez chwilę.

Jeśli tatuaż na stopie sprawia ból podczas chodzenia, możesz zastosować środek przeciwzapalny. Coś w rodzaju ibuprofenu powinno pomóc, a ból podczas chodzenia również zostanie zwalczony. Należy również pić dużo wody, aby wspomóc krążenie.

Jak długo trwa gojenie się tatuaż na stopie?

Stopa to część ciała, która ma duży kontakt z obuwiem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże stopy goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy. Jeśli planujesz wytatuować obie stopy, warto rozważyć wykonanie jednorazowo tylko jednej.

Pielęgnacja tatuażu na stopie – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Dlaczego po tatuażu na stopie pojawia się obrzęk kostki?

Obrzęk po tatuażu stopy jest całkowicie normalnym zjawiskiem, jest to naturalna reakcja organizmu na uraz, który właśnie przeszedł. Jeśli to możliwe staraj się aby jak najczęściej noga, na której był wykonany tatuaż była uniesiona w górę, na przykład leżała na poduszce. 

Skarpetki złuszczające a tatuaż na stopie

Tatuaż na stopie nie jest przeciwskazaniem do stosowania skarpetek złuszczających, pod warunkiem że jest już dobrze wygojony, nie powinniśmy ich stosować przy świeżym tatuażu. Lepiej odczekać na pełne wygojenie się skóry, nawet te 3-4 miesiące i później zdecydować się na skarpetki złuszczające. 

Czy tatuaż na stopie się ściera?

Dobrze wykonany tatuaż na stopie się nie ściera, ale trzeba pamiętać, że z czasem może wyblaknąć lub w inny sposób lekko zmienić kolor. Dzieje się tak ponieważ palce i stopy wystawione są każdego dnia na ocieranie i działanie potu. Połączenie obu tych czynników może z czasem wpłynać na wygląd tatuażu na stopie. 

Pielęgnacja tatuażu na stopie

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na stopie:

 1. Świeże tatuaże na stopie przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
 2. Nowy tatuaż na stopie należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
 3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 2 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na stopie byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
 4. Skóra w miejscu tatuażu stopy często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
 5. Nowy tatuaż na stopie nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.