Tatuaż na barku – 7 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Ostatnio częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na barku – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na barku zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na barku w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na barku. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

róża wiatrów tatuaż na barku jak boli
Wykonany przeze mnie tatuaż na barku

Jakie znaczenie ma tatuaż na barku?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak samo z tatuażem na barku – znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, zwierzęta, wzory abstrakcyjne itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na barku?

Na pytanie o cenę tatuażu na barku każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Tatuaż na barku – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na barku w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo zdjąć, aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego niż obcisłe koszulki, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na barku będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie uciska mocno miejsca, w którym masz wytatuowany wzór.

Ból podczas tatuażu na barku – czy tatuaż na barku bardzo boli?

Podczas wykonywania tatuażu na barku możesz spodziewać się umiarkowanego poziomu bólu, ze względu na bliskość kości są osoby które tatuaż na barku odczuwają boleśniej. Ale zdecydowanie bardziej bolesne obszary do tatuażu to kolana, kostki i stopy. Jeśli źle reagujesz na ból możesz też rozważyć wykonanie tatuażu trochę niżej, na ramieniu, gdzie będzie bolało mniej. 

jak boli tatuaż na barku
Skala bólu przy tatuażach na różnych częściach ciała

Tatuaż na barku a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu na barku powinniśmy ograniczyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaż na barku nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do ćwiczeń dolnej połowy ciała, takich jak bieganie, przysiady i podobne ćwiczenia. 

Ile goi się tatuaż na barku

Bark to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na barku goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy.  

Pielęgnacja tatuażu na barku – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji tatuażu na barku, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na barku:

  1. Świeże tatuaże barku przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
  2. Nowy tatuaż na barku należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na barku byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na barku, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu barku często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na barku nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

 A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.