Tatuaż na biodrze – 8 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na biodrze. To dość bezpieczne miejsce jako wybór na pierwszy tatuaż – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na biodrze zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na biodrze w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na biodrze. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

wzory kwiatowe tatuaż na biodrze
Tatuaż na biodrze i udzie

Jakie znaczenie ma tatuaż na biodrze?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak w przypadku tatuażu na biodrze znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór tatuażu dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na biodrze?

Na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na biodrze muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

wzory damskie tatuaż na biodrze
Tatuaż na biodrze

Tatuaż na biodrze – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na biodrze w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć albo całkowicie zdjąć (to lepsza opcja), aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na biodrze będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie ociera mocno bezpośrednio o miejsce, w którym masz wytatuowany wzór.

Tatuaż na biodrze a ciąża

Przy nagłych oraz dużych wahaniach wagi, takich jak w ciąży i po porodzie, tatuaż na udzie możę się trochę zniekształcić. Największemu zniekształceniu ulegają zazwyczaj ostre wzory geometryczne, ale dotyczy to przede wszystkim bardzo dużego wzrostu lub utraty wagi. Tatuaż na udzie może się również zniekształcić przez rozstępy, które często pojawiają się na przykład w ciąży. 

Ból podczas tatuażu na biodrze – czy tatuaż na biodrze bardzo boli?

Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na biodrze boli mniej niż na innych częściach ciała. 

Miałam na stole jednak również osoby które nie skarżyły się wcale na ból w czasie tatuowania na biodrze, więc to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać, są lokalizacje w których boli na pewno bardziej 🙂

tatuaż na biodrze jak bardzo boli
Skala bólu przy tatuażu

Jak zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu na biodrze? 15 rzeczy, które możesz zrobić.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu na biodrze, zarówno przed jak i w trakcie sesji, poniżej krótka lista którą dla Was przygotowałam:

 1. Upewnij się, że dzień przed tatuażem będziesz móc dobrze się wyspać. 
 2. Znajdź doświadczonego tatuatora. Artyści z większym doświadczeniem zwykle kończą tatuaż na biodrze szybciej, co oznacza, że ​​będziesz znosić ból przez krótszy czas.
 3. Unikaj środków przeciwbólowych, zwłaszcza aspiryny lub ibuprofenu. Nie należy ich brać na 24 godziny przed tatuażem, rozrzedzają krew, a tatuaż może potrwać dłużej niż normalnie.
 4. Upewnij się, że Twój organizm jest dobrze nawodniony. Kiedy Twoja skóra jest sucha, tatuaż boli bardziej, zarówno podczas tatuowania, jak i później, kiedy się goi.
 5. Upewnij się, że na sesję tatuażu przyjdziesz po posiłku. Niski poziom cukru we krwi sprawia, że bardziej odczuwa się ból, dlatego ważne jest jedzenie przed tatuażem. Pomoże Ci to również uniknąć zawrotów głowy spowodowanych nerwami lub z głodu.
 6. Unikaj picia alkoholu. Upewnij się, że nie będziesz pił przez co najmniej 24 godziny przed tatuażem, ponieważ alkohol zwiększa wrażliwość na ból i rozrzedza krew.
 7. Postaraj się zrelaksować podczas tatuażu. Bolało będzie tylko przez chwilę, spróbuj oddychać głęboko i zrelaksować się, jeśli jesteś pewien, że chcesz mieć tatuaż i ufasz swojemu tatuatorowi, wszystko powinno być w porządku.
 8. Postaraj się jakoś rozproszyć, aby nie skupiać się tylko na bólu. Przed sesją możesz zapytać, czy jest możliwość przyjścia z kimś znajomym, możesz rozmawiać z tatuatorem, możesz posłuchać muzyki na telefonie przez słuchawki – znajdź coś, co odwróci uwagę.
 9. Nie bój się poprosić o krem znieczulający skórę. Twój tatuator powinien mieć różne rodzaje kremów i możesz o to poprosić.
 10. Nie rób sobie tatuażu, jeśli chorujesz, wtedy Twoja wrażliwość na ból będzie większa, a tatuaż będzie goił się dłużej, gdyż twój układ odpornościowy będzie próbował jednocześnie powstrzymać infekcję.
 11. Nie pij kawy ani napojów energetycznych przed lub w trakcie sesji tatuażu. Podobnie jak alkohol, kofeina i napoje energetyczne rozrzedzają twoją krew. Więc pomiń poranną filiżankę kawy w dniu, w którym masz tatuaż.
 12. Spróbuj zaplanować poranną sesję, jeśli to możliwe. Rano poziom adrenaliny jest najwyższy. Adrenalina to hormon maskujący ból, który może pomóc zwiększyć poziom tolerancji bólu.
 13. Staraj się nie ruszać zbytnio, gdy tatuator pracuje. Zbyt duży ruch odwróci uwagę tatuatorów od pracy, wydłużając w ten sposób sesję i zwiększając ból.
 14. Nie bój się prosić o przerwy. Jeśli ból stanie się zbyt nie do zniesienia, nie wahaj się poprosić o wytchnienie. Każdy profesjonalny tatuator zrozumie i da Ci kilka minut przerwy.
 15. Możesz także spróbować ścisnąć lub żuć coś, aby złagodzić ból. Ściskanie czegoś w dłoni lub gryzienie może w rzeczywistości znacznie zmniejszyć ból. Możesz przywieźć na przykład piłkę antystresową, urządzenie do ćwiczeń nadgarstków lub gumę do żucia.

Pielęgnacja tatuażu na biodrze – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu na ramieniu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na biodrze:

 1. Świeże tatuaże biodra przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
 2. Nowy tatuaż na biodrze należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
 3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na biodrze byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
 4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na biodrze, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
 5. Skóra w miejscu tatuażu biodra często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
 6. Nowy tatuaż na biodrze nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

Tatuaż na biodrze a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu biodra powinniśmy ograniczyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaż na biodrze nie powinien być narażony na podrażnienia.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.