Tatuaż na brzuchu – 7 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na brzuchu – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na brzuchu zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na brzuchu w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na brzuchu. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

kwiaty tatuaż na brzuchu
Wykonany przeze mnie tatuaż na brzuchu

Jakie znaczenie ma tatuaż na brzuchu?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak samo z tatuażem na brzuchu – znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, zwierzęta itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

ryby tatuaż na brzuchu
Wykonany przeze mnie tatuaż na brzuchu

Ile kosztuje tatuaż na brzuchu?

Na pytanie o cenę tatuażu na brzuchu każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie od czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na brzuchu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Ból podczas tatuażu na brzuchu – czy tatuaż na brzuchu bardzo boli?

Brzuch to jedno ze średnio bolesnych miejsc do tatuowania, szczególnie w okolicach pępka.  Podczas wykonywania tatuażu na brzuchu możesz spodziewać się umiarkowanego poziomu bólu. Bardziej bolesne obszary do tatuażu to szyja, kostki i stopy.

tatuaż na brzuchu jak bardzo boli
Skala bólu przy tatuażu

Tatuaż na brzuchu – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na brzuchu w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć, a najlepiej całkiem zdjąć, aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego niż obcisłe koszulki, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na brzuchu będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie uciska mocno miejsca, w którym masz wytatuowany wzór.

Tatuaż na brzuchu na rozstępach

Wiele dziewczyn zastanawia się czy rozstępy mają znaczenie przy tatuażu na brzuchu. Dużo zależy od tego jaki wzór wybierzemy, o ile przy większych, na przykład kwiatowych motywach na ogół nie ma to aż takiego znaczenia, o tyle przy bardzo precyzyjnych wzorach może być widoczna różnica, kiedy nasza skóra na brzuchu będzie się zmieniać. Trzeba też pamiętać, że nie wolno robić tatuażu na czerwonych, świeżych rozstępach, które są jeszcze nieuformowane. Po uzyskaniu przez nie docelowego kształtu wybrany wzór na pewno się zmieni i nie będzie już tak efektowny.

miecz tatuaż na brzuchu
Wykonany przeze mnie tatuaż na brzuchu

Tatuaż na brzuchu a ciąża

Jak duży wpływ na tatuaż na brzuchu ma ciąża? Rozszerzenie mięśni i rozciągnięcie skóry w czasie ciążu może mieć wpływ również na wygląd tatuażu także po porodzie. Najgorsze dla tatuaży są rozstępy, jeśli są one głębokie to mogą naruszyć znajdujący się pod skórą tusz. 

Z tego powodu kobiety które wiedzą, że w przyszlości będą chciały zajść w ciążę nie powinny raczej decydować się na tatuaże w okolicy piersi i brzucha, ponieważ tam właśnie najczęściej dochodzi do najwiekszych zmian w czasie ciąży. 

Pielęgnacja tatuażu na brzuchu – co dbać o tatuaż na brzuchu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji tatuażu na plecach, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na brzuchu:

  1. Świeże tatuaże na brzuchu przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
  2. Nowy tatuaż na brzuchu należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na brzuchu byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na brzuchu, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu na brzuchu często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na brzuchu nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *