Tatuaż na obojczyku – 7 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na obojczyku. To dość bezpieczne miejsce jako wybór na pierwszy tatuaż – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na obojczyku w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na obojczyku. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

Jakie znaczenie ma tatuaż na obojczyku?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na obojczyku?

Na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Tatuaż na obojczyku – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na obojczyku w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć albo całkowicie zdjąć (to lepsza opcja), aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na obojczyku będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie ociera mocno bezpośrednio o miejsce, w którym masz wytatuowany wzór.

Ból podczas tatuażu na obojczyku – czy tatuaż na obojczyku  bardzo boli?

Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na obojczyku boli bardziej niż na innych częściach ciała. 

Ból jest ponoć porównywalny z tatuażem na kostce oraz karku ze względu na bliskość kości. 

Miałam na stole jednak również osoby które nie skarżyły się zbytnio na ból w czasie tatuowania na obojczyku, więc to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać, są lokalizacje w których boli na pewno mniej 🙂

jak boli tatuaż na obojczyku

Ile goi się tatuaż na obojczyku? 

Obojczyk to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na obojczyku goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy.  

Pielęgnacja tatuażu na obojczyku – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Jak dokładnie powinna wyglądać pielęgnacja tatuażu na obojczyku

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na obojczyku:

  1. Świeże tatuaże obojczyka przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
  2. Nowy tatuaż na obojczyku należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na obojczyku byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na obojczyku, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu obojczyka często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na obojczyku nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

 A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.