Tatuaż na plecach – 9 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na plecach – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na plecach zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na plecach w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na plecach. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

czy boli bardzo tatuaż na plecach
Wykonany przeze mnie tatuaż na plecach

Jakie znaczenie ma tatuaż na plecach?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak samo z tatuażem na plecach – znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na plecach?

Na pytanie o cenę tatuażu na plecach każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na plecach muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

jakie ma znaczenie tatuaż na plecach
Wykonany przeze mnie tatuaż na plecach

Tatuaż na plecach – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na plecach w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć, a najlepiej całkiem zdjąć, aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego niż obcisłe koszulki, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na plecach będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie uciska mocno miejsca, w którym masz wytatuowany wzór.

Ból podczas tatuażu na plecach – czy tatuaż na plecach bardzo boli?

Wcale nie, tatuaż na plecach nie boli zbyt mocno, wyjątkiem jest kręgosłup. Na plecach znajduje się wystarczająca ilość tłuszczu i mięśni więc tatuaże pleców zwykle nie są zbyt bolesne. Podczas wykonywania tatuażu na plecach możesz spodziewać umiarkowanego poziomu bólu. Bardziej bolesne obszary do tatuażu to szyja, kostki i stopy.

jak bardzo boli tatuaż na plecach w skali
Skala bólu przy tatuażach

Tatuaż na plecach a znieczulenie zewnątrzoponowe

Sam tatuaż na plecach nie jest przeciwwskazaniem do wykonania znieczulenia zewnątrzoponowego, ale może być ograniczeniem w przypadku gdyby wzór był świeżo wykonany. Jest tak ponieważ przeciwwskazania przy ZZO to zaburzenia krzepnięcia krwi u matki i zakażenie w miejscu, gdzie ma być wprowadzony cewnik, do którego mogłoby dojść przy świeżym tatuażu.

Tatuaż na plecach a trądzik

W przypadku kiedy w wybranym przez Ciebie miejscu na plecach masz trądzik to najprawdopodobniej tatuażysta odradzi Ci wykonanie wzoru, ponieważ będzie się on źle goić a także w trakcie samego tatuowania na plecach może bardziej krwawić. 

Jeśli trądzik pojawi się już po wykonaniu tatuażu to nie bęzie z tym problemu, ważne tylko aby w trakcie gojenia nie ruszać ewentalnego trądziku / pryszczy na plecach, bo wyciskanie ich będzie dużo bardziej bolesne, może też dojść do zakażenia. 

jak zadbać i pielęgnować tatuaż na plecach
Wykonany przeze mnie tatuaż na plecach

Tatuaz na plecach a spanie

Warto uważać na świeży tatuaż i przez pierwszy 1-2 tygodnie nie narażać go uszkodzenia mechaniczne, spowodowane na przykład spaniem bezpośrednio na tatuażu na plecach, ugniataniem go i ocieraniem przez całą noc. Mając świeży tatuaż na plecach najlepiej byłoby przez jakiś czas spać na brzuchu lub na boku. 

Ile goi się tatuaż na plecach? 

Plecy to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na plecach goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy.  

spanie a tatuaż na plecach
Wykonany przeze mnie tatuaż na plecach

Pielęgnacja tatuażu na plecach – co dbać o tatuaż na plecach?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji tatuażu na plecach, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na plecach:

  1. Świeże tatuaże na plecach przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
  2. Nowy tatuaż na plecach należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na plecach byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na plecach, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu na plecach często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na plecach nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.
ile kosztuje tatuaż na plecach
Wykonany przeze mnie tatuaż na plecach

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.