Tatuaż na ramieniu – 8 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na ramieniu. To dość bezpieczne miejsce jako wybór na pierwszy tatuaż – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na ramieniu zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na ramieniu w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na ramieniu. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

wzory ptak tatuaż na ramieniu
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

Jakie znaczenie ma tatuaż na ramieniu?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór tatuażu na ramieniu dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

wzory serotonina tatuaż na ramieniu
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

Ile kosztuje tatuaż na ramieniu?

Na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu na ramieniu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

róża wiatrów tatuaż na ramieniu wzory
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

Tatuaż na ramieniu – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na ramieniu w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć albo całkowicie zdjąć (to lepsza opcja), aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na ramieniu będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie ociera mocno bezpośrednio o miejsce, w którym masz wytatuowany wzór.

ile kosztuje tatuaż na ramieniu

Ból podczas tatuażu na ramieniu – czy tatuaż na ramieniu  bardzo boli?

Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na ramieniu boli mniej niż na innych częściach ciała. 

Miałam na stole jednak również osoby które nie skarżyły się wcale na ból w czasie tatuowania na ramieniu, więc to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać, są lokalizacje w których boli na pewno bardziej 🙂

abstrakcyjne twarze tatuaż na ramieniu wzory
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

Jak zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu na ramieniu? 15 rzeczy, które możesz zrobić.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ból podczas wykonywania tatuażu na ramieniu, zarówno przed jak i w trakcie sesji, poniżej krótka lista którą dla Was przygotowałam:

 1. Upewnij się, że dzień przed tatuażem będziesz móc dobrze się wyspać. 
 2. Znajdź doświadczonego tatuatora. Artyści z większym doświadczeniem zwykle kończą tatuaż na ramieniu szybciej, co oznacza, że ​​będziesz znosić ból przez krótszy czas.
 3. Unikaj środków przeciwbólowych, zwłaszcza aspiryny lub ibuprofenu. Nie należy ich brać na 24 godziny przed tatuażem, rozrzedzają krew, a tatuaż może potrwać dłużej niż normalnie.
 4. Upewnij się, że Twój organizm jest dobrze nawodniony. Kiedy Twoja skóra jest sucha, tatuaż boli bardziej, zarówno podczas tatuowania, jak i później, kiedy się goi.
 5. Upewnij się, że na sesję tatuażu przyjdziesz po posiłku. Niski poziom cukru we krwi sprawia, że bardziej odczuwa się ból, dlatego ważne jest jedzenie przed tatuażem. Pomoże Ci to również uniknąć zawrotów głowy spowodowanych nerwami lub z głodu.
 6. Unikaj picia alkoholu. Upewnij się, że nie będziesz pił przez co najmniej 24 godziny przed tatuażem, ponieważ alkohol zwiększa wrażliwość na ból i rozrzedza krew.
 7. Postaraj się zrelaksować podczas tatuażu. Bolało będzie tylko przez chwilę, spróbuj oddychać głęboko i zrelaksować się, jeśli jesteś pewien, że chcesz mieć tatuaż i ufasz swojemu tatuatorowi, wszystko powinno być w porządku.
 1. Postaraj się jakoś rozproszyć, aby nie skupiać się tylko na bólu. Przed sesją możesz zapytać, czy jest możliwość przyjścia z kimś znajomym, możesz rozmawiać z tatuatorem, możesz posłuchać muzyki na telefonie przez słuchawki – znajdź coś, co odwróci uwagę.
 2. Nie bój się poprosić o krem znieczulający skórę. Twój tatuator powinien mieć różne rodzaje kremów i możesz o to poprosić.
 3. Nie rób sobie tatuażu, jeśli chorujesz, wtedy Twoja wrażliwość na ból będzie większa, a tatuaż będzie goił się dłużej, gdyż twój układ odpornościowy będzie próbował jednocześnie powstrzymać infekcję.
 4. Nie pij kawy ani napojów energetycznych przed lub w trakcie sesji tatuażu. Podobnie jak alkohol, kofeina i napoje energetyczne rozrzedzają twoją krew. Więc pomiń poranną filiżankę kawy w dniu, w którym masz tatuaż.
 5. Spróbuj zaplanować poranną sesję, jeśli to możliwe. Rano poziom adrenaliny jest najwyższy. Adrenalina to hormon maskujący ból, który może pomóc zwiększyć poziom tolerancji bólu.
 6. Staraj się nie ruszać zbytnio, gdy tatuator pracuje. Zbyt duży ruch odwróci uwagę tatuatorów od pracy, wydłużając w ten sposób sesję i zwiększając ból.
 7. Nie bój się prosić o przerwy. Jeśli ból stanie się zbyt nie do zniesienia, nie wahaj się poprosić o wytchnienie. Każdy profesjonalny tatuator zrozumie i da Ci kilka minut przerwy.
 8. Możesz także spróbować ścisnąć lub żuć coś, aby złagodzić ból. Ściskanie czegoś w dłoni lub gryzienie może w rzeczywistości znacznie zmniejszyć ból. Możesz przywieźć na przykład piłkę antystresową, urządzenie do ćwiczeń nadgarstków lub gumę do żucia.
tatuaż na ramieniu jak bardzo boli
W którym miejscu tatuaże bolą najmniej i najbardziej

Ile goi się tatuaż na ramieniu? 

Ramię to część ciała, która ma bezpośredni kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na ramieniu goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy.  

jakie ma znaczenie tatuaż na ramieniu
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

Pielęgnacja tatuażu na ramieniu – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu na ramieniu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na ramieniu:

 1. Świeże tatuaże ramienia przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
 2. Nowy tatuaż na ramieniu należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
 3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na ramieniu byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
 4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na ramieniu, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
 5. Skóra w miejscu tatuażu ramienia często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
 6. Nowy tatuaż na ramieniu nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.
czy boli tatuaż na ramieniu
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

Tatuaż na ramieniu a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu ramienia powinniśmy ograniczyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaż na ramieniu nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do joggingu. 

siłownia a tatuaż na ramieniu
Wykonany przeze mnie tatuaż na ramieniu

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.