Tatuaż na szyi i karku – czy ryzyko się opłaca

Oczywiście chętnie go dla Ciebie wykonam, ale zanim zdecydujesz się na tatuaż na szyi lub karku zastanów się, czy tak odsłonięty wzór to będzie najlepszy wybór dla Ciebie. 

Poniżej napiszę trochę na temat największych kontrowersji związanych z tatuażami na szyi i karku oraz wrzucę kilka swoich wzorów, które nadawałyby się doskonale na taką lokalizację. 

Jeśli dopiero szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na szyi i karku w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na szyi lub karku. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

Wzór tatuażu na szyi i karku ciągle widoczny

Zwłaszcza wzory na szyi trudno zakryć, są przeważnie widoczne, chyba że nosisz golf. Z karkiem jest trochę lepiej jeśli masz długie włosy, wtedy można nimi zasłonić tatuaż. 

Zorientuj się, jak tatuaże na szyi i karku są postrzegane w Twoim środowisku zawodowym, aby nie było później problemów ze znalezieniem pracy przez to, że komuś np. w obsłudze klienta nie spodoba się Twój widoczny tatuaż. 

Pewnie nie będzie problemu jeśli pracujesz w branży np. rozrywkowej, ale już w banku potrafię sobie wyobrazić, że jakiś kierownik może mieć z tym problem. 

Czy tatuaż na szyi i karku boli bardziej? 

Z tego co obserwuję u Klientów, to bardziej boli tatuaż na szyi, mniej na karku. Wynika to z budowy anatomicznej, skóra na szyi jest delikatniejsza, na karku mamy trochę więcej mięśni. Ale generalnie na szyi mniej jest pod skórą tkanki tłuszczowej która na ogół pomaga przy tatuażu, a ponad to okolice głowy są szczególnie wrażliwe z powodu rozbudowanej sieci nerwowej. 

Czy tatuaż na szyi goi się dłużej? 

Tak, ponieważ to bardzo delikatna okolica, a skóra na szyi i karku jest często podrażniona przez ubranie które nosimy. Często wzory tatuażu na karku lub szyi będą goić się 3-4 tygodnie, podczas gdy na innej części ciała mielibyśmy spokój po 2 tygodniach. 

Na pewno jeśli zdecydujesz się na taki wzór warto dobrać przez jakiś czas ubrania odpowiednio tak, aby nie ocierały się o miejsce wykonania tatuażu. 

Później również musisz odpowiednio o niego dbać, ponieważ będzie odsłonięty i bardziej narażony np. na oddziaływanie promieni słonecznych, szczególnie latem, przy dużych upałach. 

Jeśli zdecydujesz się mimo wszystko na wykonanie tatuażu na karku lub szyi chętnie go dla Ciebie zrobię, poniżej znajdziesz kilka przykładów wykonań i wzorów, które w takim miejscu mogłoby się dobrze prezentować, a dużo więcej ciekawych wzorów znajduje się w moim portfolio. 

Kwiat na karku tatuaż
Tatuaż kwiatowy na karku

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach, kubkach, bluzach oraz wielu innych produktach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Zapraszam również na mojego bloga w języku angielskim 🙂

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.