Tatuaż na udzie – 10 rzeczy które musisz wiedzieć decydując

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na udzie – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem na udzie zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na udzie w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na udzie. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

znaczenie tatuaż na udzie
Wykonany przeze mnie tatuaż na udzie

Jakie znaczenie ma tatuaż na udzie?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, tak samo z tatuażem na udzie – znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

Ile kosztuje tatuaż na udzie?

Na pytanie o cenę tatuażu na udzie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić na contact@inkbykate.com.  Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

ból tatuaż na udzie
Wykonany przeze mnie tatuaż na udzie

Tatuaż na udzie – w co się ubrać?

Kiedy idziesz na sesję tatuowania, aby wykonać tatuaż na udzie w co warto się ubrać? Na dzień tatuowania możesz pomyśleć o czymś luźnym, co można łatwo podwinąć, a najlepiej całkiem zdjąć, aby tusz nie poplamił ubrania.

Przez pierwsze 1-2 tygodnie staraj się nosić coś luźniejszego niż obcisłe dżinsy, później nie będzie to miało większego znaczenia, ale kiedy tatuaż na udzie będzie się goił, spróbuj założyć coś, co nie uciska mocno miejsca, w którym masz wytatuowany wzór.

Ból podczas tatuażu na udzie – czy tatuaż na udzie bardzo boli?

Wcale nie, tatuaż na udzie nie boli zbyt mocno. Na udach znajduje się duża ilość tłuszczu i mięśni oraz niewiele zakończeń nerwowych, więc tatuaże ud zwykle nie są zbyt bolesne. Podczas wykonywania tatuażu na udzie możesz spodziewać się niskiego lub umiarkowanego poziomu bólu. Bardziej bolesne obszary do tatuażu to kolana, kostki i stopy.

jak boli tatuaż na udzie
W jakich miejscach tatuaż boli najmniej oraz najbardziej

Tatuaż na udzie a siłownia

Przy świeżo wykonanym tatuażu na udzie powinniśmy ogranicznyć intensywność treningów na siłowni. Tatuaz na udzie nie powinien być narażony na podrażnienia, możemy ograniczyć się na przykład do ćwiczeń górnej połowy ciała, ale unikać biegania, przysiadów i podobnych ćwiczeń. 

Tatuaż na udzie a cellulit lub rozstępy

Na pewno wiele dziewczyn zastanawia się czy cellulit lub rozstępy mają znaczenie przy tatuażu na udach. Dużo zależy od tego jaki wzór wybierzemy, o ile przy większych, na przykład kwiatowych motywach na ogół nie ma to aż takiego znaczenia, o tyle przy bardzo precyzyjnych wzorach może być widoczna różnica, kiedy nasza skóra na udach będzie się zmieniać. Trzeba też pamiętać, że nie wolno robić tatuażu na czerwonych, świeżych rozstępach, które są jeszcze nieuformowane. Po uzyskaniu przez nie docelowego kształtu wybrany wzór na pewno się zmieni i nie będzie już tak efektowny.

siłownia a tatuaż na udzie
Wykonany przeze mnie tatuaż na udzie

Tatuaż na udzie a odchudzanie

Decydując się na tatuaż na udzie warto wziąć pod uwagę ewentualne wahania masy ciała. 

Wszystko uzależnione jest jednak od tego, jak bardzo zmienia się masa ciała. 

Przy nagłych oraz dużych wahaniach, tatuaż na udzie możę się trochę zniekształcić. Największemu zniekształceniu ulegają zazwyczaj ostre wzory geometryczne, ale dotyczy to przede wszystkim bardzo dużego wzrostu lub utraty wagi. Tatuaż na udzie może się również zniekształcić przez rozstępy, które często pojawiają się na przykład w ciąży. 

Jeśli chudniemy lub przybieramy na masie w kontrolowany, racjonalny sposób (około 0,5 kg tygodniowo) i wykonujemy przy tym odpowiednie ćwiczenia, skóra ma większe szanse odpowiednio się dopasować. Wówczas odpowiedni tatuaż, na przykład wzór kwiatowy, nie powinien ulec widocznej, nienaturalnej deformacji.

Tatuaż na udzie a spodnie

Jeśli to możliwe to staraj się nosić na początku, kiedy tatuaż na udzie jest najbardziej wrażliwy jakieś luźne spodnie, na przykład dresowe, unikaj przylegających do ciała i ocierających się o nie tkanin, będą podrażniać świeży tatuaż i mogą przedłużyć gojenie. 

Istnieje ryzyko, że ​​spodnie przykleją się do tatuażu na udzie, zwłaszcza jeśli będziesz go kremować, ale zlepianie nie stanowi problemu, jeśli będziesz ostrożnie postępować podczas ich odklejania – unikaj ostrych ruchów i gwałtownego odrywania. 

Ile goi się tatuaż na udzie? 

Udo to część ciała, która ma kontakt z ubraniem, dlatego o tatuaże tam należy odpowiednio zadbać. Zwykle tatuaże na udzie goją przez około 3-4 tygodnie, ale pełne zagojenie pod powierzchnią skóry trwa do trzech miesięcy.  

Pielęgnacja tatuażu na udzie – co robić po tatuażu?

Przede wszystkim postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji otrzymanymi od tatuatora. 

Unikaj wody i słońca oraz utrzymuj nowy tatuaż w czystości i często dawaj mu dostęp świeżego powietrza. Posłuchaj, kiedy tatuażysta udziela wskazówek dotyczących pielęgnacji tatuażu na udzie, są one naprawdę ważne i pomagają zmniejszyć ból po wykonaniu tatuażu.

Oto kilka przetestowanych przeze mnie pomysłów, jak zadbać o swój pierwszy tatuaż na udzie:

  1. Świeże tatuaże uda przykrywa się cienką folią na pierwsze 3-4 godziny, później dobrze jest, aby miały dostęp powietrza, co przyspiesza gojenie.
  2. Nowy tatuaż na udzie należy myć codziennie – ale delikatnie, nie szorować, wystarczy lekko spryskać wodą, najlepiej osuszyć wacikiem.
  3. Podczas gojenia, które zwykle trwa od 3 do 4 tygodni, należy unikać pływania, odwiedzania sauny lub kąpieli, podczas których tatuaż na udzie byłby całkowicie zanurzony w wodzie.
  4. Wybieraj ubrania tak, aby jak najmniej ocierały i drażniły świeży tatuaż na udzie, uważaj, aby go nie drapać, ponieważ zdrapując strupy, możesz przypadkowo usunąć część tuszu.
  5. Skóra w miejscu tatuażu uda często wysycha bardziej, więc można na nią użyć maści, takich jak Bepanthen lub Alantan.
  6. Nowy tatuaż na udzie nie powinien być wystawiany na działanie słońca. Nawet po wygojeniu upewnij się, że chronisz go zawsze odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie– jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.