8 pytań o tatuaż na żebrach – co musisz wiedzieć decydując?

Coraz częściej zgłaszają się do mnie Klienci zainteresowani wykonaniem tatuażu na żebrach – łatwo schować go w razie czego pod ubraniem lub wyeksponować na plaży w lecie. Lokalizacja wydaje się być idealna, ale czy ma jakieś minusy?

Jeśli szukasz inspiracji przed pierwszym tatuażem zapraszam do zapoznania się z moim portfolio – moje prace i projekty możesz znaleźć tutaj – na Instagramie oraz przez linki poniżej. 

Tatuaże na żebrach w Krakowie

Zapraszam do kontaktu jeśli szukasz w Krakowie miejsca na wykonanie tatuażu na żebrach. Pracuję w profesjonalnym studiu w centrum, niedaleko Rynku Głównego. Jeśli spodobały Ci się moje realizacje oraz projekty zapraszam do kontaktu – tel. 517 468 615 lub e-mail contact@inkbykate.com

Jakie znaczenie ma tatuaż na żebrach?

Jak w przypadku większości miejsc na Twoim ciele, znaczenie będzie miał wzór, a nie lokalizacja. Decydując się na konkretny wzór dobrze się zastanów, ponieważ będzie to wybór na całe życie. 

Nie zawsze wzór musi mieć znaczenie, często robię tatuaże które po prostu podobają się Klientom – wzory kwiatowe, ptaki itp., ale są też osoby dla których symbolika ma znaczenie. Może to być imię bliskiej osoby, napis który coś dla Ciebie znaczy lub np. Twój znak zodiaku.

 

Tatuaż na żebrach, znak zodiaku

Czy tatuaż na żebrach boli?

Jak zawsze z bólem to sprawa mocno indywidualna, ale w  większości moi Klienci są zgodni, że tatuaż na żebrach boli bardziej niż na innych częściach ciała. 

Ból jest ponoć porównywalny z tatuażem na kostce oraz karku ze względu na bliskość kości. 

Miałam na stole jednak również osoby które nie skarżyły się zbytnio na ból w czasie tatuowania na żebrach, więc to bardzo indywidualna kwestia – Ty najlepiej znasz swój próg bólu, więc zastanów się, czy takie miejsce Ci będzie odpowiadać, są lokalizacje w których boli na pewno mniej 🙂

Ile kosztuje tatuaż na żebrach?

Na takie pytanie każdy tatuator odpowie Ci – to zależy. Najczęściej od wielkości, a co za tym idzie czasu jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie. 

Jeśli masz na myśli jakiś konkretny wzór, prześlij mi go, abym mogła go wycenić. Obliczając cenę wykonaniu tatuażu muszę wziąć pod uwagę, że nawet przy małym wzorze pewne czynności przy przygotowaniu ciała oraz samego wzoru są niezależne od jego wielkości. 

Kwiaty na żebrach
Tatuaż na żebrach – wzór kwiatowy

Czy tatuaż na żebrach się rozciąga?

To pytanie często zadają kobiety które planują ciążę – skóra w tym miejscu rozciąga się zdecydowanie mniej niż na brzuchu, dlatego tatuaż na żebrach nie rozciągnie się zbytnio. 

Na pewno też nie są to zmiany na stałe, wzór powinien wrócić do właściwych rozmiarów i proporcji z czasem, razem z cofaniem się zmian które zajdą w ciele w czasie ciąży. 

Ile trwa gojenie tatuażu na żebrach?

Przyjmuje się, że tatuaż w tym miejscu w pełni powinien wygoić się do 3-4 tygodni, ponieważ na żebrach ciężko jest uchronić go od kontaktu z ubraniem. 

Gojenie tatuażu na żebrach to kwestia w pewnym stopniu indywidualna, zależna od wielkości oraz sposobu w jaki będziesz go pielęgnować, ale myślę, że bezpiecznie możesz przyjąć do 4 tygodni i nastawić się, że musisz dobrze o niego dbać w międzyczasie. 

Jak dbać o tatuaż na żebrach?

Pielęgnacja tatuażu na żebrach nie różni się zasadniczo od innych części ciała, ubierając się musimy dbać aby strój nie ocierał się mocno o świeżo wykonany tatuaż. 

Ogólne wytyczne jeśli chodzi o pielęgnację w czasie gojenia można podsumować w kilku punktach:

  • zdejmij folię (nosimy ją przez pierwsze 3-4 dni),
  • lekko przemyj tatuaż letnią wodą z mydłem, 
  • delikatnie osusz wzór jednorazowym ręcznikiem i przez chwilę daj mu pooddychać, 
  • posmaruj tatuaż maścią i zabezpiecz znowu folią jeśli to konieczne. 

Jak się ubrać robiąc tatuaż na żebrach?

To częste pytanie, zwłaszcza zadawane przez kobiety – na pewno w coś w czym czuć będziesz się komfortowo – część Pań woli wykonywać tatuaż w samym staniku, ale więcej czuje się lepiej mając na sobie jeszcze jakąś lekką bluzkę, którą na czas tatuowania podwijają. 

Pamiętaj, że powinno być to coś, czego w razie zabrudzenia tuszem nie będzie Ci żal. 

Damski tatuaż na żebrach 

Czym różni się od męskiego? Z doświadczenia wiem, że Panie częściej pytają o mniejsze motywy, roślinne lub zwierzęce, czasem napisy, ale nie tak duże wzory jak Panowie – tutaj mam często zapytania o motywy zakrywające cały bok. 

Jeśli któreś z moich wzorów wykonanych na żebrach Ci się spodobały, zerknij na moje portfolio, znajdziesz tam więcej wolnych pomysłów na tatuaż.

A może coś mniej trwałego niż tatuaż?

Od jakiegoś czasu można również kupić moje rysunki nadrukowane na koszulkach oraz wielu innych artykułach w moim sklepie – jeśli spodobały Ci się moje wzory zapraszam. Mogę również zaprojektować coś specjalnie dla Ciebie i stworzyć Ci indywidualną koszulkę – napisz na contact@inkbykate.com jeśli Cię to zainteresuje. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rysunków dostępnych na koszulkach, kubkach, bluzach oraz wielu innych produktach.

kubek z jeżem InkByKate
koszulka z zebrą InkByKate
Projekty tatuażu na koszulki
Wybrane projekty na koszulkach

Zapraszam również na mojego bloga w języku angielskim 🙂

Pozycjonowaniem i SEO na stronie zajmuje się SEO PRAKSIS Consulting.